ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΔΙΑΛΕΞΗΣ 08-11-2022 ΜΕ ΘΕΜΑ: "ΑΣΤΡΟΒΙΟΗΘΙΚΗ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ: ΕΝΝΟΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΝΑΤΕΝΙΣΕΙΣ"

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022

- Βεβαιώσεις Παρακολούθησης

της διάλεξης με θέμα: «Αστροβιοηθική των Θρησκειών: Εννοιολογικές ενατενίσεις», η οποία δόθηκε την Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2022 από τον κ. Δημήτριο Αλεξόπουλο, MSc. Social Anthropology, London School of Economics and Political Science (LSE), Υποψήφιο Διδάκτορα της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ).
        Την εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο Γ΄ «Παναγιώτης Τρεμπέλας» της Θεολογικής Σχολής υπό την αιγίδα του Εργαστηρίου Ηθικής και Βιοηθικής των Θρησκειών και στο πλαίσιο του μαθήματος «Βιοηθική και Θρησκείες» του προπτυχιακού κύκλου σπουδών του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας, συντόνισε ο διδάσκων του μαθήματος, Επίκουρος Καθηγητής κ. Βασίλειος Φανάρας, Διευθυντής του Εργαστηρίου Ηθικής και Βιοηθικής των Θρησκειών του ΕΚΠΑ.

Οι Βεβαιώσεις εμφανίζονται κατά αλφαβητική σειρά επωνύμου.

- Πληροφορίες σχετικά με τις Βεβαιώσεις:
(+30) 694 630 3954 (με μήνυμα ή μέσω Viber), soctheol.uoa.gr[at]gmail[dot]com